EN DE NL PL

Narty

W okresie zimowym jest Špindlerův Mlýn niepowtarzalnym miejscem i oferuje wręcz najlepsze warunki narciarskie w całej Republice Czeskiej. Ośrodek narciarski Špindlerův Mlýn jest prawem określany jako stolica sportów zimowych Republiki Czeskiej, ponieważ w swych wybitnych ośrodkach ( Sv. Petr, Hromovka,Medvědín, Horní Mísečky, Labská) oferuje razem 6 kolejek linowych, 12 wyciągów i 28 km tras zjazdowych. Wszystkie stoki narciarskie są codziennie utrzymywane, sztucznie zaśnieżane, zalecane nie tylko zaawansowanym narciarzom, ale też dla początkujących oraz dzieci. W szkołach narciarskich można nauczyć się jazdy na nartach czy snowboardu, zapożyczyć czy zakupić sprzęt narciarski lub sportowy.

Ośrodek Svatý Petr jest najważniejszym centrum życia sportowego w Špindlerově Mlýně, co roku są tu urządzane ważne imprezy sportowe. Wprost w areału są w sezonie zimowym czynne trzy kolejki linowe i pięć wyciągów. Trasy zjazdowe pod względem przewyższenia i uregulowania są najlepszymi w ramach całej Republiki Czeskiej. Hojnie odwiedzany jest również snowpark włącznie z U rampą. Z areałem Medvědín jest Svatý Petr połączony regularnym SKI BUSEM.

Areał Medvědín, który jest połączony czteroosobowym wyciągiem krzesełkowym z ośrodkiem Horní Mísečky jest miejscem stale częściej wyszukiwanym przez miejscowych narciarzy, którzy kochają spokojną jazdę na nartach na słonecznym stoku. Znajduje się tu bardzo dobra trasa czarna (trudna-sportowa) i czerwona, która zaś jest przeznaczona do sportowej szybkiej jazdy na nartach. Dla początkujących i rodzinnych wczasów z dziećmi jest zalecany ośrodek Horní Mísečky, który oferuje cztery wyciągi narciarskie, zawsze przygotowane stoki oraz snowpark dla snowboardystów.

Wieczorowa jazda na nartach na Hromovce – czynne codziennie od godz. 18.00-21.00. – najdłuższy stok do jazdy wieczorowej w RCZ, jego długość wynosi 1600 m i jest sztucznie zaśnieżany. Sztuczne oświetlenie 20-100 LUX zabezpiecza dobre warunki jak organizatorom zawodów FIS i profesjonalistom w jeździe na nartach tak pozostałym narciarzom.

Narty biegówki

Špindleruv Mlýn jest również wyszukiwanym miejscem przez miłośników biegówek. Trasy do narciarstwa biegowego wynoszą razem 100km. Trasy te są zawsze dobrze przygotowane .Punktem wyjścia do wędrówek po grzbietach górskich są ośrodek narciarski Svatý Petr, bufet Na Pláni, miejsce zejścia się Łaby i Białej Łaby oraz Horní Mísečky.

W dodatku goście mogą skorzystać wprost w ośrodku Horní Mísečky z przygotowanego i zaśnieżonego stadionu, w którym znajdują się trasy wyścigowe do narciarstwa biegowego ( 6 okręgów wyścigowych o długości 1,5 -10 km) są położone w wysokości 1040 m n.p.m. i korzystają z nich najlepsi czescy sportowcy.