EN DE NL PL

Narty

Zimą oferują Horní Mísečky idealne warunki do narciarstwa – wszystkie wyciągi są czynne od listopada do maja, tutejsze szlaki narciarskie zasłużenie należą do najlepszych w Republice Czeskiej. Areał Horní Mísečky - Medvědín, jest dzięki rozległym trasom do narciarstwa zjazdowego i połoninom coraz bardziej wyszukiwanym miejscem narciarzy, którzy lubią piękne, niczym nienaruszone narciarstwo na słońcu, ( zwłaszcza w miesiącach wiosennych). Wprost w miejscu w Horních Mísečkach, dosłownie parę kroków od naszych apartamentów, czekają tu na narciarzy bardzo dobrze utrzymywane stoki narciarskie różnych stopni wymagania (przeznaczone dla zupełnie początkujących jak również dla zaawansowanych narciarzy).
Państwo znajdą tu bardzo dobrą czarną oraz czerwoną trasę zjazdową, która jest przeznaczona przede wszystkim dla narciarzy zaawansowanych i do jazdy sportowej. Areał Horní Mísečky jest również idealnym miejscem dla rodzin z małymi dziećmi, ponieważ znajdują się tu oprócz pozostałych także cztery wyciągi narciarskie dla początkujących na łatwym i zawsze utrzymanym stoku. Trasy zjazdowe i wyciągi są połączone w taki sposób, by można było łatwo przejeżdżać z poszczególnych stoków na pozostałe i w ten sposób spróbować naprawdę wszystkich możliwości ośrodka narciarskiego. Jeżeli na stokach zabraknie śniegu, są tu do dyspozycji armatki śnieżne, za których pomocy śnieg staje się bardziej odpornym i jeszcze lepszym. Namiętny narciarz może tutaj również spróbować jazdy po stokach nocnych ze sztucznym oświetleniem.
Na pewno Państwo odwiedźcie tor snowtubingowy, swe dziatki mogą Państwo pozostawić profesjonalistom z dziecięcej szkoły narciarstwa, natomiast w szkole snowboardowej mają Państwo możliwość nauczyć się jeździe na snowboardzie, dla zaawansowanych snowboardystów znajduje się tu nawet snowpark z własnym wyciągiem, do dyspozycji odwiedzający mają również wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, snowboardowego czy też ski serwis. Początkujący wszystkich kategorii wiekowych mogą sobie wybrać z szerokiej oferty kursów narciarskich w szkołach narciarstwa.

Narty biegówki

Dla miłośników narciarstwa biegowego są trasy na Horních Mísečkách naprawdę niepowtarzalne. Dla narciarzy na biegówkach jest tutaj przygotowane aż 40 km tras, które są codziennie utrzymywane i które prowadzą po górskich grzbietach Karkonoszy. V ośrodku i w bezpośredniej okolicy są przygotowane krótsze i dłuższe okręgi, czyli i ci mniej zdolni jak również namiętni miłośnicy narciarstwa biegowego, znajdą tu „swój szlak”. W dodatku goście mogą korzystać wprost w areału Horních Míseček z utrzymywanego i zaśnieżanego stadionu przeznaczonego do narciarstwa biegowego ( 6 okręgów wyścigowych), który jest przygotowany do klasycznego narciarstwa biegowego. Trasy biegowe Horní Mísečky prawem należą do najlepszych w RCZ i korzystają z nich również czescy czołowi sportowcy.