EN DE NL PL

Turystyka

Latem zaspokoi ośrodek Horních Míseček nie tylko niewymagających turystów, którzy wyszukują przechadzek po okolicy bez większego przewyższenia, ale jest tutaj również możliwość podjąć i bardziej czy mniej wymagające szlaki górskie po całych Karkonoszach. Dzięki swemu położeniu prawie w samym centrum karkonoskiej przyrody są Horní Mísečky naprawdę niepowtarzalnym punktem wyjścia dla wielu szlaków turystyki pieszej i rowerowej prowadzących po grzbietach górskich Karkonoszy.

Ścieżka dydaktyczna zaprowadzi Państwa aż do źródła rzeki Łaby, które leży niecałe 6 km od Horních Míseček i stąd dalej prowadzi do Sněžné jámy, na główny szlak turystyczny po grzbietach górskich przyjaźni czesko-polskiej, do Luční boudy czy też na Śnieżkę. Miasteczko Špindlerův Mlýn jest dla turystów pieszych odległe tylko 3,5 km. Różne rodzaje komunikacji ( jako naprz. droga niedostępna zwykłemu ruchu drogowemu, która prowadzi na Vrbatovu boudu i dalej do Labské boudy), również utrzymywane drogi, ścieżki, dróżki z różnymi stopniami wymagania, które wabią licznych rowerzystów. Do transportu rowerów na bardziej odległe miejsca mogą Państwo skorzystać z licznych karkonoskich autobusów dla rowerzystów, również wyciągi siodełkowe Medvědín oraz Sv. Petr (czynne latem codziennie od godziny 8:00 do 18:00) umożliwiają transport rowerów. Na Zlaté návrší do Vratovy boudy w letnich miesiącach dojeżdża regularnie autobus. Przystanek znajduje się zaraz obok naszych apartamentów.

Również miłośnicy zbierania grzybów mają tu doskonałe warunki – specyficzny mikroklimat górski zapewnia świetne warunki do zbierania owoców leśnych ( grzybów, malin, czarnych jagód itp.).

Dzięki swemu położeniu oferują swoim gościom Apartamenty przepiękny widok nie tylko na okoliczne monumentalne grzbiety górskie, ale też do malowniczej doliny.

Trasy rowerowe

Wycieczki

 Oznaczone szlaki turystyczne zaprowadzą Państwa do znanych miejsc jakimi są między innymi Špindlerův Mlýn odległy niecałe 4 km (znajduje się tu letni tor bobslejowy, AQUA park, squash, minigolf, tenis i wiele innych atrakcji), na Zlaté návrší, stąd na Dvoračky. Najkrótsza trasa do źródła Łaby zaczyna właśnie u nas. Przepiękne widoki ze Zlatého návrší przez grzbiety na Śnieżkę po jednej stronie i na Český ráj po drugiej stronie na pewno Państwa zachwycą.

 W letnich miesiącach mogą Państwo skorzystać z regularnego połączenia autobusowego, które zawiezie Państwa na Zlaté návrší i na Vrbatovu boudu ( jeździ zawsze po około 20 min. w obu kierunkach).

Pozostałe ciekawe miejsca turystyczne:
 •  Jilemnice
    Miasto Jilemnice jest znane jako brama zachodnich Karkonoszy.
    Zamek – duże Muzeum Karkonoskie z ekspozycją historyczną, etnograficzną (mechaniczna Stajenka Jáchyma     Metelky). • Vrchlabi
    Zamek – dominanta miasta.
    Park zamkowy – tzałożony wraz z rozpoczęciem budowy zamku Z parku zamkowego prowadzi do grobowca     królewskiego przez drewniany wiszący most.
    Grobowiec królewski – nowogotycki styl. Interier kaplicy zdobi piękny ołtarz neogotycki z ukrzyżowanym J.Ch.
    Klasztor Augustynianów – architektura barokowa z pierwiastkami klasycystycznymi. Dokończony w roku 1725.
    Bazylika św. Wawrzyńca – stoi na miejscu jednonawowy kościół gotycki z 14. wieku. • Nova Paka
    Dom Suchardy – muzeum ze zbiorami poświęconymi historii, sztuce, etnografii i stajenkom. Naprzeciw Domu     Suchardy znajduje się Skarbiec klejnotów, w którym możemy podziwiać nie tylko przepiękne klejnoty, ale mamy     możliwość zapoznać się ze spirytyzmem w podwzgórzu Karkonoszy.

 • Zamek Pecka
    Gród jesz najważniejszym zabytkiem gminy Pecka, zbudowali go Vartemberkowie w 14. wieku na miejscu     pierwotnej twierdzy. Został zbudowany w gotyckim stylu architektonicznym i za czasów Kryštofa Haranta z Polžic     i Bezdružic został poszerzony o pałac renesansowy. W grodzie znajdują się obecnie zbiory z historii miasta i     grodu, krajoznawcze, poświęcone prawu gardłowemu i sądownictwu.